LED-valgustus

LED-ribade kasutamine laekonstruktsioonides on kaasaegne ja ebatavaline viis ruumide kaunistamiseks. Pisut kujutlusvõimet ja pinglaest saab sisekujunduse peamine element.

Perimeetri LED-valgustus

LED-riba kasutamise populaarseim paigaldusviis ühetasandilise lae puhul on paigaldus piki perimeetrit. Selline paigaldus annab visuaalse efekti õhus hõljuvast laest. Pehme kuma aitab häälestuda lõõgastumisele ning loob rahuliku ja mugava õhkkonna. Taustvalgustuse heledust saab reguleerida. LED-riba paigaldatakse spetsiaalsele LED-profiilile, pisut lae kohale. Pinglagi võib olla mis tahes värvi ja tekstuuriga. LED-riba saab paigaldada nii kogu perimeetrile kui ka ühele või mitmele seinale. Taustvalgus võib olla valge või värviline.

LED laevalgustus lae taga

Sel juhul on valgusriba peidetud lae lõuendi taha. Soovitame kasutada ainult valget lae värvi. Värviliste laemaalingute kasutamisel kaob LED-ribade värvigamma ja mõnel juhul pole need üldse nähtavad. Ainult lae valge värv edastab taustvalgust täiuslikul. Tekstuur võib olla nii matt, satiin, läikiv kui ka poolläbipaistev (OT). Sellist valgustust saab kasutada nii ühetasandiliste lagedega kui ka kahetasandiliste konstruktsioonide loomisel, mille ümbermõõt on samuti valmistatud pingmaterjalist.

Läbipaistev valguslagi

Veel üks huvitav viis LED-valgustite paigaldamiseks  pinglae alla on spetsiaalse poolläbipaistva pinglae (OT) kasutamine. Sellisel juhul kinnitatakse LED-riba kindla sammuga ühtlaselt „musta“ lae külge. Kogu lae ühtlase valgustuse saavutamiseks laske lagi madalamale, vähemalt 15 cm. Soovitame alati kasutada kaitsekilet, mis on paigaldatud pinglae alla ja kaitseb  peene prahi eest (vt joonis).

Valgusjooned pinglaes.

Valgusjoone paigaldamine lakke on suurepärane võimalus näidata loovust ja luua originaalne kujundus, mis on ka funktsionaalne. Valgusjooni saab muuta paralleelseteks ja ristuvateks. Võite sirgete joontega teha ruudu, ristküliku või muu kujundi. Veelgi enam, sel juhul on täiesti võimalik ühendada erinevad laed – must ja valge, matt ja läikiv …

Taustvalgustusega kahetasandilised pinglaed

Taustvalgustusega kahetasandilised pinglaed koguvad kiiresti populaarsust. On palju võimalusi nende stiilseks kujunduseks tänu erinevatele  värvidele ja tekstuurile. Taseme üleminekuks kasutame spetsiaalset alumiiniumprofiili, milles on koht LED-riba jaoks lae tasemete vahelisel üleminekul. Valgustusega kahetasandilised pinglaed võivad olla kas sirgjoonelised või kaarjad.

Avatud nišš karbikus LED-taustvalgustusega

Kõige sagedamini tehakse valgustatud pinglagesid nišiga kipsplaadi karbikus. Nagu näete alloleval fotol, on selle niši sisse paigutatud LED-riba. Selle valgustuslahenduse korral langeb valgusvoog lae keskele.

Valgustus, kasutades avatud nišiga karbikut, sobib rohkem matt- või satiinlagedele. Me ei soovita kasutada läikivat materjali, kuna see peegeldab varjatud LED-riba ja toiteallikaid.

Sellises kujunduses saame paigaldada pinglae ainult kipsplaadi karbiku keskele. Kipsplaadi karbiku saate ise teha või kokku leppida teise ehitajaga. Juhime teie tähelepanu asjaolule, et kipsplaadi karbik peaks olema valmistatud mitte vähem kui nende mõõtudega mida näete fotol.

Pinglae kaitsekilega

Värvide valik

Uskumatu värvide valik

Mõõtmised ja info

Väljasõit ja konsultatsioon on tasuta

Liisi Järelmaks

Järelmaksu taotlemiseks peate välja selgitama tööde teostamise kulud ja materjali. Liisi järelmaksu me vormistame ise pärast seda, kui oleme teile mõne küsimuse esitanud. Võtke alati ühendust, aitame teid hea meelega!